TeamSpeak 5 – od kiedy dostępny?

0yoeosdj_400x400W ostatnim czasie, TeamSpeak zmienił swój wygląd – pojawiło się nowe logo i nowa strona internetowa. Jednocześnie, niczego nie spodziewający się użytkownicy, znaleźli na stronie informację na temat klienta TeamSpeak 5. Ma on być odpowiedzią dla rosnącej konkurencji jaką są inne komunikatory głosowe.

 

NOWE LOGO I NOWY DESIGN

 

Producent mówi co nieco na temat nowego logo oraz strony: „Głównym elementem jest nowe logo, które jednoznacznie wskazuje, że oprogramowanie koncentruje się na grach. Celem TeamSpeak jest zapewnienie rozwiązania Voice-over-IP na całym świecie, które zapewnia ultraszybką transmisję i krystalicznie czysty dźwięk. Okazjonalni gracze i sportowcy e-sport powinni mieć możliwość rozmowy w dowolnym momencie gry, bez błędów. Nowy slogan ‚Your Team Your Rules’ (Twój Team Twoje Zasady) odnosi się także do różnych możliwości konfiguracji oferowanych przez TeamSpeak jako oprogramowanie głosowe dla użytkownika. TeamSpeak nie jest tylko dostawcą VoiP: TeamSpeak jest dla graczy. Jako kolejna innowacja, TeamSpeak zrewidował swoją stronę główną. Od tej chwili można skorzystać z przestrzennej nawigacji 3D, aby dowiedzieć się wszystkiego o TeamSpeak i jego funkcjach.”

 

NOWY ROZDZIAŁ – TEAMSPEAK 5

 

Komentując nowy wygląd, Ian Bamford, CEO TeamSpeak USA, powiedział: „Rozpoczynamy nowy rozdział TeamSpeaka, który rozpoczyna się odświeżonym wyglądem oraz odnowioną stroną główną. Pracujemy w tej chwili nad nowymi, limitowanymi gadżetami oraz różnorodnymi funkcjami, w tym integracją typu Twitch, a zwłaszcza nowym klientem TeamSpeak 5. Naprawdę nie mogę się doczekać końca tego roku i czekam na przyszłość. Naszym celem jest zapewnienie społeczności TeamSpeaka tego, na co zasługuje i kontynuowanie naszej usługi na światowym poziomie.”

 

Czyżby więc TeamSpeak 5 miał pojawić się pod koniec tego roku?

 

BEZPIECZEŃSTWO I TEAMSPEAK TV

 

Firma zapewnia, że „aplikacja TeamSpeak jest nadal w 100% wolna od spamu i dedykowana ochronie prywatności użytkowników – jak to było wcześniej, TeamSpeak nie przekazuje danych do osób trzecich, dając wszystkim kontrolę nad swoimi cyfrowymi odciskami, osiągając taki sam poziom zabezpieczeń jak NASA i wiele militarnych jednostek, które korzystają z TeamSpeaka dla zdecentralizowanej komunikacji w swoich firmach. Ponadto, TeamSpeak Systems uruchamia własny format transmisji na żywo, TeamSpeak TV, który kilka razy w tygodniu produkuje różne treści w języku niemieckim i angielskim z nowo powstałego studia w Monachium – we współpracy z All Your Base, studiem produkcyjnym z Monachium. TeamSpeak Esport Masters, turniej Rocket League wyposażony w 3000 euro, już się rozpoczął. Od tej chwili pojawiać się będą kolejne transmisje z gier wideo, cosplay’ów i rozrywki. Wszystkie formaty będą nadal rozwijane i nadawane przez All Your Base.